logo

Jak przygotować środowisko do pracy z GT?

 

Poradnik wideo krok po korku

 

Czysta kopia Gothic 2 Noc Kruka jest wymagana!

Bardzo dużo, nawet technicznych osób, z lenistwa wgrywa modyfikację do jednego folderu gdzie ma już np inne mody. Proszę nie rób tego, błędy z takich folderów mogą być nieprzewidywalne.


Aktywowanie konsoli Union


W konsoli wyświetlają się błędy z core, dzięki niej gra łatwiej się też minimalizuje co może być problematyczne dla początkującego. Sztuczka polega na zmianie focusa z gry na konsole, a potem na jakiekolwiek okno które chcemy. Aby aktywować konsolę zmień w SystemPack.ini opcję o nazwie ShowDebugWindow na true.


Wyłączenie intra


Aby wyłączyć filmy z logami PB podczas uruchamiania Gothica zmień w Gothic.ini opcję o nazwie playLogoVideos na 0.

 

Ustawienie gry w oknie i rozdzielczości

Aby praca była przyjemna ustaw rozdzielczość na np 800x600 (bądź większa jeżeli masz monitor o wysokiej rozdzielczości) oraz włącz wyświetlanie Gothica w trybie okna. Rozdzielczość zmienisz w opcjach DX11 pod klawiszem F11.

 

Flaga "debug"

W pliku konfiguracyjnym GothicTogether.json ustaw opcję debug na true. Więcej o opcjach przeczytasz w kolejnym poście.

 

Dwa oddzielne foldery dla serwera i klienta

Skopiuj cały folder z Gothicem, foldery możesz nazwać jak chcesz, natomiast w przykładach foldery nazywać się będą Gothic2Client i Gothic2Server.

 

Flaga "server" i autoryzacja Discordem

W folderze Gothic2Server w pliku GothicTogether.json ustaw opcję server na true. W normalnych warunkach dwa takie same konta nie mogą być jednocześnie podłączone do jednego serwera. Aby uniknąć tworzenia nowego konta, możesz wyłączyć autoryzację z Discordem. Aby wyłączyć autoryzację serwera z Discordem, ustaw opcję launcher_auth na false w pliku GothicTogether.json w folderze Gothic2Server. Ta opcja nie wyłącza autoryzacji podłączonych klientów, tylko sprawia, że serwer przy hostowaniu nie musi być powiązany z kontem GT/Discord. Pamiętaj, że Twój gamemode może być nieprzystosowany do takiej sytuacji.

 

Przesunięcie okna klienta

Teraz aby okna nie wyświetlały się jedno na drugim, przesuńmy jedno z nich w prawo, w naszych przykładach będzie to zawsze klient. Zerknij do pliku SystemPack.ini i znajdziesz tam opcję WindowPosY , ustaw ją na przesunięcie, jakie potrzebujesz, jeżeli ustawiłeś rozdzielczość okna serwera na 1024x768 będzie to 1024. Ta opcja działa tylko, jeżeli opcja BorderlessWindow jest ustawiona na 1, zmień więc również ją.

 

Dwa Gothici na raz


Uruchomienie dwóch gier na raz wymaga podmiany plików w jednej z kopii gry, dla naszego przykładu będzie to Gothic2Client. W konfiguracji GothicTogether.json ustaw pozycję launcher_pipe_suffix na wartość "_client". Dzięki temu dwa odpalone launchery będą mogły komunikować się z poprawnym Gothic2.exe. Teraz musisz podmienić pliki odpowiedzialne za komunikację z nakładką, oraz włączyć możliwość odpalenia dwóch Gothic2.exe jednocześnie, pobierz zip z linku poniżej:

https://gothictogether.com/download/GothicTogetherDev.zip

Znajdują się w nim 3 pliki:

- plik GothicTogether.patch wrzuć do folderu Gothic2Client/System
- plik gt_overlay.dll podmień w Gothic2Client/System
- plik electron-overlay.node podmień w Gothic2Client/System/GothicTogetherLauncher/resources/app/node_modules/electron-overlay

 

Odpalamy i testujemy!


Nareszcie doczekaliśmy się testowania tych wszystkich zmian.

1. Odpal launcher w folderze Gothic2Server, kliknij host, połączenie przez IP i wystartuj np tryb Castle Defense
2. Odpal launcher w folderze Gothic2Client, przejdź do ulubione, dodaj lokalne IP 127.0.0.1 i kliknij połącz

Wiem, że kroków było naprawdę sporo, w razie problemów śmiało pisz na naszym Discordzie!

Efekt końcowy powinien wyglądać tak: